Handsfree

Handsfree jsou doslova volné ruce. Handsfree je tak praktické zařízení, které umožňuje telefonovat bez toho, abychom nutně drželi mobilní telefon u svého ucha.

Užitečná a velmi praktická pomůcka handsfree může mít hned několik podob. Nejčastější využití handsfree je ovšem ve vašich automobilech. Zde se používá nejčastěji tak, že v automobilu je instalován šikovný držák, který je přímo napojen na elektroniku audio-systému vašeho automobilu. Mobilní telefon se opatrně zasune do plastového držáku a v případě potřeby volání se hovor automaticky přepne například do reproduktorů autorádia, abyste měli komfortnější poslech. Telefonující řidič nebo řidička se tak může zcela věnovat řízení vozidla bez toho, aby držel či držela mobilní telefon v ruce.

Dnešní trh je však velmi nápaditý a vynalézavý. Jsou totiž i jiné podoby handsfree. Většina těchto nových podob jsou bezdrátové handsfree sady, které mají dosah až deset metrů. Tyhle moderní handsfree sady mohou mít podobu slušivých sluchátek s mikrofonem, které se jednoduše a prakticky nasadí na ucho. Toto chytré sluchátko dnes většinou komunikuje s mobilním telefonem prostřednictvím nové technologie Bluetooth. V této moderní a velmi efektivní podobě se handsfree dá použít a využít nejen v automobilech, ale u všech pracovních činností, kde je držení telefonu velkou přítěží. Dříve byla dokonce obvyklá komunikace handsfree zařízení s telefonem pomocí nepraktického kabelu.

Používání praktické sady handsfree je rozhodně dobrým krokem k bezpečnější jízdě autem na našich nebezpečných vozovkách a silnicích. Pokud totiž jednou rukou řídíme auto a v druhé ruce držíme mobilní telefon, naše řízeni automobilu je značně ztíženo a omezeno. Pokud během jízdy nepoužíváme handsfree sadu, je pravděpodobnost vzniku nehody mnohem vyšší.

Napsat komentář