Jak psát rychle SMS zprávy

Psaní a posílání sms zpráv je asi nejčastější službou, kterou u mobilních telefonů využíváme. Někdo píše sms často, někdo pouze příležitostně. Sms zprávy většinou využíváme, když chceme někomu něco krátkého sdělit nebo někoho informovat. Častokrát sms zprávy také využíváme k přání k jmeninám nebo narozeninám. Rovněž na vánoce a na Silvestra píšeme a posíláme sms zprávy ve velkém množství.

Psaní sms zpráv může být pro někoho lehkou a rutinní záležitostí, pro někoho však černou můrou a velkým problémem. Zvláště pro starší lidi, kteří hůře vidí na tlačítka nebo pro lidi, kteří hůře zvládají jemnou motoriku prstů. Ovšem i na tyhle problémy výrobci mobilních přístrojů mysleli a pamatovali. Pro tyto skupiny lidi je zřejmě nejlepší zakoupení mobilního telefonu s větším displejem a většími tlačítky. Pro ostatní jsou pak dispozici různé pomůcky, které nám psání sms zpráv podstatně zrychlují.

Je například funkce mobilu, která velmi výrazně zrychluje a urychluje psaní sms zpráv. Tlačítka s písmenky se totiž nemusí mačkat vícekrát za sebou, ale pro každé jednotlivé písmenko pouze jednou. Mobil si už sám domyslí jaké slovo jste zřejmě měli na mysli a které slovo jste chtěli naťukat podle pořadí čudlíků a počtu písmen každého slova. Je to určitě velká pomoc, která nám psaní sms urychlí.

S funkcí T9 úzce souvisí také pojem Zkracování sms zpráv. Některé modernější mobily s funkcí T9 doplňují do jednotlivých slov i diakritiku. Má to však jeden háček, normálně by to nevadilo, ale písmenko s diakritikou zabírá v paměti mobilního telefonu víc místa, než písmenko bez ní, a tak se vám klidně může přihodit a stát, že místo 180 znaků se vám do jedné sms zprávy vleze třeba jen 100 znaků. Pokud funkce T9 v některém mobilu „zkracuje“, zpravidla tento malý problém vyřeší novější a modernější verze firmwaru.

Napsat komentář