Kancelářské funkce

Každý mobilní telefon má řadu praktickým a velmi užitečných kancelářských funkcí. Mezi nejpoužívanějšími jsou určitě kalkulačka, kalendář a budík.

Kalkulačka v mobilních telefonech hlavně slouží k základním matematickým operacím, kdy si rychlým způsobem chceme něco vypočítat. Kalkulačky v mobilech většinou podporují základní operace sčítání, odečítání, násobení, dělení a převod nejdůležitějších světových měn.

Další z praktických kancelářských funkcí je kalendář a úkoly. Kalendář v mobilech často umožňuje zobrazení aktuálního či vybraného dne. Pokud máte na tento den zrovna nastavenou důležitou událost, zobrazí se vám na displeji malá ikonka. Tahle malá ikonka se může na vaše mobilu také zobrazit pomocí nějakého předem vybraného zvuku nebo signálu. To vše vás náležitě upozorní, že máte nějakou důležitou schůzku či poradu. Do svého kalendáře si samozřejmě také můžete vkládat narozeniny konkrétních osob nebo jiné významné jubilea. U úkolu si ještě můžete sami nastavit prioritu úkolu, tedy jestli má daná věc či úkol vysokou, střední nebo nízkou prioritu. Kalendáře v mobilech jdou často synchronizovat s vaším osobním počítačem nebo notebookem.

Třetí velmi důležitou kancelářskou funkcí je budík. Většina lidí již starý, klasický budík téměř nepoužívá. Budík na mobilu plně vystřídal starý budíky nebo elektronické budíky. Budík dneska podporují všechny mobilní přístroje, neboť se jedná o velmi využívanou funkci. Před spaním si nastavíte přesný čas, kdy vás má váš mobil vzbudit a můžete jít v klidu do postele. Mobilní telefon můžete klidně vypnout, aby jste šetřili baterii mobilu, váš mobil vás přesto ráno probudí. Budík mobilu je osvědčený budič. Pokud totiž během jedné minuty nestisknete příslušnou klávesu, začne váš mobilní budík za několik málo minut znovu vyzvánět a vibrovat.

Napsat komentář