Nabíjení baterie mobilu

Jedna z nevýhod mobilních telefonů je, že se musí pořád nabíjet. S tím nic neuděláme, neboť mobilní telefony fungují jedině díky napájení z baterie. Baterie je pak přímo vložená v mobilu a je pevnou součástí celého výrobku. Baterií je samozřejmě velké množství druhů. Jelikož má každý mobil téměř jiný druh baterie, je zapotřebí ke každému telefonu speciální nabíječka.

Nabíječky jsou rovněž různé, nabíječky máme například stolní, přenosné síťové nebo nabíječky do auta. Délka nabíjení není u různých typů telefonů stejná. Konkrétní délka nabíjení záleží například na kapacitě baterie, vybití baterie a stáří baterie. U plně vybité baterie se doba nabíjení do plného stavu zpravidla pohybuje kolem dvou až tří hodin. Plně nabitou baterii pak hlásí displej vašeho telefonu.

Stáří baterie se také podepisuje na jeho dobíjení. Starší baterie ztrácejí schopnost uchování elektrické energie a tím se umenšuje jejich kapacita. V takovém případě vydrží váš mobilní telefon nabitý podstatně kratší dobu. Nabíjení baterie do mobilního telefonu se provádí podle typu baterie. Každý typ baterie má jiné vlastnosti. Ni-MH baterie například trpí paměťovým efektem a proto se musí dobíjet pouze při plném vybití. Oproti tomu baterie Li-ION a Li-POL jsou zhotoveny pomocí modernější technologie a z tohoto důvodu se můžou prakticky dobíjet, i když nejsou plně vybité.

Když si koupíte nové baterie, doporučuje se podle výrobců provést formát, což znamená, že první tři nabíjecí cykly baterii je zapotřebí úplně vybít a pak znova nabít do plna.

Při koupi baterie je potřeba sledovat následující informace: za prvé kapacitu udávána v mAh, tady platí, že čím vyšší je toto číslo, tím větší je výdrž baterie, za druhé informaci o výdrži baterie a schopnosti zadržování elektrické energie.

Napsat komentář