Paměťové karty zvýší kapacitu Vašeho mobilu

Rádi a často fotíte, natáčíte videa či posloucháte hudbu přes mobil? V dnešní době žádný problém. Pořizování fotek a přehrávání hudby zvládne převážná většina mobilů. Neustálá modernizace a zdokonalování softwarového vybavení Vám umožňuje shlédnout si film či hudební klip na displeji vašeho mobilu. Přes veškerou vyspělou technologii však zatím žádný mobil nemá neomezenou kapacitu. V současnosti je jediná možnost, jak zvýšit kapacitu mobilu a to zakoupením paměťové karty.

Paměťová karta slouží k ukládání a přenosu dat. Na trhu se jich objevuje celá řada, avšak každý mobilní telefon podporuje jen určitý druh karty. Správný typ karty, který je kompatibilní s vašim mobilním telefonem naleznete v příručkách při zakoupení. V případě, že příručku nenajdete nebo si přesto nejste jistí jakou kartu pořídit, je dobré zeptat se přímo ve specializované prodejně. Nejlépe tam, kde jste mobil kopili či kupujete.

Jak již bylo řečeno, paměťových karet je celá řada. Nejde však jen o typ karty, ale také o kvalitu, kapacitu a rychlost samotné karty. Každý typ paměťové karty má svoji maximální kapacitu. Setkat se můžete s paměťovou kartou od 1 GB až po 64 GB. Přesto vždy musíte vzít v potaz, co váš mobilní telefon zvládne. Pro starší mobilní telefony je vhodná velikost 1GB až 2 GB. Pro výkonnější mobilní telefony se již doporučují karty od 8 GB a více. Nejdůležitější vlastností paměťových karet je velikost, rychlost a kvalita přesto nepodceňujte výběr podle výrobce a to převážně z důvodu spolehlivosti. Důvěřujte osvědčeným značkám.

Pokud není Váš počítač či notebook vybaven čtečkou paměťových karet a nemáte k mobilnímu telefonu vhodný adaptér pro připojení k počítači. Pořiďte si externí čtečku paměťových karet. Toto zařízení Vám umožní přeposlat vaše soubory z paměťové karty na váš počítač a naopak.

1 komentář

  • Dnes už si jen málokdo umí představit, že by jeho mobilní telefon měl paměť menší než 16 GB. Kdo holduje filmům a muzice, musí dnes kupovat kartu alespoň 32 GB. Mobilní telefony jsou dnes nejenom telefonem, ale také zábavou.