Platba mobilním telefonem

Mobilní telefony dneska neslouží pouze a jedině k volání, svůj mobil můžete klidně také použít jako platební kartu.

Pokud chcete zjistit nějaké informace o tomto způsobu placení, navštivte webové stránky platmobilem.cz. Na těchto stránkách naleznete zevrubné představení a popis jednotlivých způsobů placení mobilním telefonem. Jsou tam rovněž užitečné odkazy na obchodníky, kteří jsou schopni mobilní platby přijímat. Dále se tam dočtete, jak konkrétně postupovat v případě reklamace dodaného zboží, které jsou placeny prostřednictvím m-plateb.

Součástí webových stránek platmobilem.cz jsou taktéž informace o telefonních číslech, které jsou využívány pro Premium SMS. Podle těchto čísel jde poznat cenu jedné SMS a kontakt na majitele čísla pro případ reklamace.

Cílem této internetové prezentace je zvýšit povědomí české veřejnosti o této službě, která může mnohým lidem ušetřit čas. Jedná se také o určitou propagaci základních zásad bezpečnosti při používaní mobilních plateb.

V současnosti již mnozí zákazníci v České republice hradí prostřednictvím svého mobilního telefonu různé služby. Konkrétně se většinou jedná o parkovné, SMS jízdenky, dárcovské SMS, cestovní pojištění, digitální hudbu, lístky na sportovní a kulturní akce, DVD či hlasování v průběhu rozhlasových nebo televizních soutěží a pořadů. Mobilní telefon jako peněženku či platební nástroj využívá více než 11 procent zákazníků všech tří tuzemských mobilních operátorů, přičemž měsíčně se jedná o celkem 5 milionů transakcí.

Platba mobilem se může v budoucnosti ujat, neboť na rozdíl od platební karty, mobil má téměř každý občan České republiky. Mobilní telefon navíc máme stále u sebe a pro platbu mobilem si nemusí nikdo zakládat žádné bankovní účty, navíc částka je připsána téměř bez prodlení.

Napsat komentář