Smartphony

Moderní vývoj v komunikačních technologiích se nedá jednoduše zastavit. Jde o rychlý expres, který se řítí velkou rychlostí. Ve světě mobilních telefonů to platí dvojnásob. V dnešní době už tady máme mobilní telefony, kterým se říká smartphony.

Smartphony jsou mobilní telefony s otevřeným operačním systémem, Tyhle moderní telefony se zejména vyznačují velmi širokou nabídkou precizně propracovaných a uživatelsky atraktivnějších aplikací, než je tomu u běžných mobilních přístrojů zvykem. Tyto atraktivnější aplikace zpravidla umožňují uživatelům velmi široké možnosti nastavení a proto jsou tyto smartphony vhodnější pro náročnější klientelu a zákazníky. Uživatelé, kteří byli po dlouhé roky zvyklí na mobilní telefony nižší třídy, smartphony budou pravděpodobně využívat velmi málo či jen minimálně. Mezi další velké přednosti smartphonů patří velký a rozměrnější barevný displej. Smartphone má taktéž poměrně velkou a rozšířitelnou kapacita paměti, snadná je také synchronizace s notebookem nebo stolním počítačem. Smartphony mají dále pokročilé datové funkce a množství příslušenství. Jsou to prostě mobilní telefony nové generace, které upoutají především nastupující mladou generaci. Pro starší klienty a zákazníky smartphony nejsou příliš lákavým produktem.

Když se podíváme na smartphony ještě blíže, tak se neliší pouze technickým vybavením, ale také použitým operačním systémem. V současné době je v České republice oficiálně k dostání systém Symbian a Windows Mobile. Windows Mobile například zvládá na dobré úrovni synchronizaci s Outlookem a e-maily. Má také dobrou organizaci času a navíc přidává skvělý a bezkonkurenční adresář. Symbian pro změnu vyniká značně širokou nabídkou programů a her k doinstalování. O operační systém Symbian je tak mezi vývojáři větší zájem než o Windows Mobile.

Napsat komentář