Zabezpečení mobilu

Zabezpečení mobilu je bezesporu velmi důležitou věcí, která chrání váš mobilní telefon před zneužitím. Mobilní telefon lze zabezpečit hned několika způsoby proti cizími používání./p>

Kromě tradičního a klasického zablokování hovorů či povolení hovorů pouze na předem vybraná čísla můžete také používat několik bezpečnostních kódů. Tyhle praktické bezpečnostní kódy chrání váš mobil před cizím zneužitím. Bezpečnostní kódy si můžete nastavit v mobilním telefonu v menu Nastavení/Nastavení zabezpečení. Požadavek na kód PIN zaručí, že vždy když zapnete svůj mobil, budete muset napsat kód PIN, obyčejně jde o čtyřmístné číslo. Číslo kódu PIN jste dostali od mobilního operátora spolu s kartou SIM, takže pokud vyhledáte příslušný papír s číslem, můžete kód PIN používat. Pokud papír s číslem PIN nemůžete najít, lze kód PIN změnit. Abyste kód PIN mohli změnit, použijte bezpečnostní kód PUK, který se právě používá v případě, že zapomenete kód PIN. Kód PUK je uložen na kartě SIM a dostali jste jej rovněž od operátora spolu s kartou SIM. Bez správného zadání kódu PIN se mobilní telefon nepřihlásí do sítě a nebudete tedy možné posílat sms zprávy ani volat.

V Úrovni zabezpečení si samozřejmě taktéž můžete nastavit, kdy po vás mobilní telefon bude chtít bezpečnostní kód. Může to být například po zapnutí vašeho přístroje nebo také nikdy či až při vstupu do vašeho uloženého telefonního seznamu ve vašem mobilu.

Vedle již všech zmiňovaných bezpečnostních kódu máte ještě k dispozici kód pro přístup do hlasové schránky, který si rovněž můžete nastavit sami. Tyhle všechny bezpečnostní kódy jsou opravdu dobrou zárukou, že z vašeho mobilu nebude volat ani posílat textové zprávy žádná cizí nepovolaná osoba. Pokud znáte PIN kód pouze vy, do vašeho mobilního telefonu se nikdo jiný nedostane.

Napsat komentář